Pro rodiče

SPRÁVNÁ MANIPULACE S MIMINKY
Termín: 24.9. 2012 v 9:00h
Intenzivní kurz o délce 2-3 hodin

Cena 450,-Kč (1 dospělí + 1 dítě)
500,-Kč (2dospělí + 1 dítě)
 

Správná manipulace, nebo-li správné zacházení s kojenci je nesmírně důležité z mnoha důvodů. Nošení, zvedání, otáčení a přebalování jsou manipulační techniky, které dítěti nabízíme v průběhu celého dne, a tím velmi výrazně ovlivňujeme jeho vývoj. Pokud rodiče nevědí, na co dávat pozor, mohou udělat hodně chyb, které pak negativně zasáhnou do jeho psychomotorického vývoje s možnými následky vadného vzpřímení těla.

Cílem je naučit rodiče manipulovat a pracovat s dítětem v souladu s jeho potřebami, vývojovými možnostmi i nejnovějšími poznatky v oblasti psychomotorického vývoje. Předat rodičům informace o způsobu správné a účinné stimulace dítěte na podporu jeho správného vzpřimování i celkového psychomotorického vývoje.

Obsahem kurzu je také, jak dítě stimulovat v náruči i na podložce ke zvládnutí správného prvního a druhého vzpřímení, lezení, stoupání, jak posílit bříško, jak eliminovat záklony hlavičky a zapažování paří za úroveň ramen atd.

Zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku a sprchování. Informace o důležitosti správné posloupnosti a kvality provedení jednotlivých pohybových aktivit při rozvoji dítěte.

Komu je tento kurz určen:
Doporučuji pro všechny nastávající rodiče a rodiče s dětmi od narození do cca 5. měsíce věku.


Vybavení na lekci: volný nátělník či tričko, legíny, bavlněné plenky, jednorázovou podložku, oblíbenou hračku pro dítě, poznámkový sešit, psací potřeby (pokud miminko teprve čekáte, vezměte si panenku či medvídka pro manipulaci).

Zájemci o kurz se mohou hlásit v RC Babočka či přímo u lektroky, Radky Brejchové na rattka@email.cz. Více informací na www.neznanaruc.cz.