Putování časem

PUTOVNÍ ČASEM – INDIÁNI
sobota 11. října 2014 od 8.30 do 12.30 hod
pro děti od 4 do 8 let bez rodičů
cena za 1 dítě 400 Kč
lektorky Ivana Míková a Hanka Majerová

V letošním školním roce nás čeká opět ucelený blok plný poznání. Tentokrát budeme putovat časem jednotlivými stoletími, kulturami i kontinenty. Seznámíme se s tím, jak lidé žili, co bylo jejich domovem a obživou, jak vychovávali své děti . Zjistíme v čem která doba byla dobrá a v čem špatná. Na pár hodin se děti vrátí v čase zpět a vše poznají interaktivně.

Prvním tématem jsou INDIÁNI. Děti se seznámí s rozdělením mužské a ženské role v této společnosti. Kluci se pokusí na oko ulovit bizona a holky jej na oko zpracovat. Všichni se společně zabydlíme v indiánském obydlí – teepee, vyrobíme si čelenku, zatancujeme si kolem totemu, sedneme do kanoe a proplujeme peřejemi. Osaháme si tomahavk a v mokasínech se proběhneme jako správní Indiáni.

S sebou budou děti potřebovat světlé tričko na výzdobu a pracovní oděv, který lze umazat. Budeme barvit, lepit i stříhat. Nezapomeňte na velkou svačinu a pití!

Počet míst je omezen, tak neváhejte a pište své rezervace na info@rcbabocka.cz nebo volejte na tel.: 777 945 049. Již se na Vás těšíme!