Putování časem

PUTOVÁNÍ ČASEM - D O B A K A M E N N Á
sobota 22. listopadu 2014 od 8.30 do 12.30 hod
pro děti od 4 do 8 let bez rodičů
cena za 1 dítě 400 Kč
lektorky Ivana Míková a Hanka Majerová

V letošním školním roce nás čeká opět ucelený blok plný poznání. Tentokrát budeme putovat časem jednotlivými stoletími, kulturami i kontinenty. Seznámíme se s tím, jak lidé žili, co bylo jejich domovem a obživou, jak vychovávali své děti . Zjistíme v čem která doba byla dobrá a v čem špatná. Na pár hodin se děti vrátí v čase zpět a vše poznají interaktivně.

Dalším tématem je doba kamenná. Dětí poznají bydlení v jeskyni, pochopí proč na stěnách dnes objevujeme kresby a co znamenají. V čem je jeskyně lepší než bydlení v chýších z kůže prozkoumáme společně. Proměníme se ve sběrače plodů, nalíčíme pasti na zvířata, nachytáme ryby. Budeme potřebovat pěstní klín? Sekyru, luk a šípy? Určitě! Zasadíme semínka obilí a jiných rostlin. K čemu nám bude oheň? Svítí? Hřeje nebo nám je dobrý na opékaní masa? Nevíte? Poznáme všechno spolu! Hrou a zábavnou formou jako vždy. :-)

S sebou budou děti potřebovat pracovní oděv, který lze umazat. Budeme pracovat s hlínou, těstem, také ochutnáme různé plodiny a čekají nás pokusy s ohněm. Nezapomeňte na velkou svačinu a pití!

Počet míst je omezen, tak neváhejte a pište své rezervace na info@rcbabocka.cz nebo volejte na tel.: 777 945 049. Již se na Vás těšíme! SRAZ V 8.30 HOD PŘED BABOČKOU!!! NUTNÉ OBLEČENÍ NA KRATŠÍ POBYT VENKU!!!