Putování časem

PUTOVNÍ ČASEM – ČÍŇANÉ
neděle 11. 4. 2015 od 8.30 do 12.30 hod
pro děti od 4 do 8 let bez rodičů
cena za 1 dítě 400 Kč
lektorky Ivana Míková a Hanka Majerová

V letošním školním roce nás čeká opět ucelený blok plný poznání. Tentokrát budeme putovat časem jednotlivými stoletími, kulturami i kontinenty. Seznámíme se s tím, jak lidé žili, co bylo jejich domovem a obživou, jak vychovávali své děti. Zjistíme v čem, která doba byla dobrá a v čem špatná. Na pár hodin se děti vrátí v čase zpět a vše poznají interaktivně.

Dalším tématem jsou ČÍŇANÉ. Čína je velká a krásná zem plná přírodního bohatství. Plná zeleně s dostatkem vody, kterou společně prozkoumáme při různých pokusech. Povíme si o papíru, jak vznikal a z čeho. Zjistíme, kde se papír vyrábí dnes a vyzkoušíme, co všechno je z papíru možné dělat. Součástí zkoumání Číňanů bude i poznání magnetů, které se k těmto lidem pojí. A protože se tentokrát budeme točit hodně kolem přírodních zdrojů, čeká nás procházka po okolí.

Domů si děti odnesou obrázek z potravin. Vyzkoušíme, jak jednotlivé potraviny barevně a tvarem zapadnout do obrázku a co vše je z nich možné poskládat.

S sebou budou děti potřebovat pracovní oděv, který lze umazat. Budeme barvit, lepit i stříhat. Při práci s vodou se děti mohou na močit!!

Nezapomeňte na velkou svačinu a pití! Sraz je v 8.30 hod před KC Zahrada.

Počet míst je omezen, tak neváhejte a pište své rezervace na info@rcbabocka.cz nebo volejte na tel.: 773 11 77 98. Již se na Vás těšíme!