Pidiškolička pro nejmenší v pátek dopoledne

Páteční dopoledne je určené nejmenším dětem zhruba od 2 do 2,5 let. Takto malé děti potřebují zcela jiný přístup. Po letitých zkušenostech budeme i nadále dávat těmto dětem větší prostor pro volnou hru a soustředění se na sebeobslužnost (jídlo, pití, cvičení chození na nočník).

Řízené aktivity jsou uzpůsobeny věku dětí. Zaměříme se zejména na cvičení, říkanky, společné hraní, muzicírování a tancování. Určitě se pokusíme o výtvarničení, jednoduché lepení, vybarvování a razítkování. 

Režim Pidiškoličky:
9 hod - 9.15 hod příchod dětí, společná hra s maminkou
9.15 - 9.30 hod volná hra dětí
9.30 - 10 hod společné cvičení, tancování či muzicírování
10 - 10.15 hod hygiena, svačinka
10.15 - 10.45 hod společná hra, výtvarničení
10.45 - 11 hod volná hra
11 - 12 hod odchod domů, dle schoponosti dítěte v kolektivu
možnost prodloužení návštěvy do 12 hod po předchozí domluvě

V Pidiškolce počítáme s pozvolnou adaptací dětí za účasti rodičů. Po několika návštěvách jsou děti schopné vydržet minimálně 2 hod. Samostatnějším dětem je možné dobu pobytu prodloužit na 3 hod nebo přejít do Školičky ve dnech pondělí- čtvrtek. 

Věnujte pozornost rcbabocka.cz/adaptace-skolicka-pidiskolicaadaptaci dětí do Pidiškoličky, kterému jsme věnovali samostatnou kapitolu!

Více informací o podmínkách účasti vašeho dítěte v Pidiškoličce najdete v Provozním řádu a provozních podmínkách Školičky. Informace o platbách vám poskytne Ceník Školičky.