Divadelní dílna

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

pátek 25. března od 15.30 do 18 hod nebo
sobota 26. března od 9. 30 do 12 hod
pro děti od 3,5 let bez rodičů
vstupné 250 Kč

Divadelní dílna pro všechny spanilé princezny a udatné prince. Divadélko s loutkami, tvořivě – dramatické hry a cvičení, zpívání i tancování, výroba masky, meče a šípkové růže.

Co se stane, když se vyplní slova ošklivé babice? „Až sedmnáct let uplyne, o trn se píchne, zahyne!“ Naštěstí se ještě třetí sudička sklonila nad kolébkou a zašeptala: „Neumřeš, sto let budeš spát, více už nemohu ti dát!“ A díky ní je tu krásná, romantická pohádka, v níž se jednoho dne šípkové květy rozestoupí a upřímná láska k životu celý zámek probudí.

Divadelní dílna na motivy pohádky Šípková Růženka připomene dětem svět na zámku, např. ples a veselí ke křtinám princezničky, historické dětské hry, rytířský turnaj i princeznovské pečování o květinky. Naučíme se, co to je „divadelní štronzo“, hra s imaginární rekvizitou nebo jaký význam má na jevišti maska. A stejně jako tenká růžová stužka se naším příběhem povine pohádková písnička.

Princezny si vyrobí masku se závojem, rytíři pak meč a všichni vytvoříme šípkové růžičky. S sebou (není povinné): holčičky princeznovské šatečky a chlapečci mohou jít za prince či rytíře.

Rezervace pouze e-mailem na info@rcbabocka.cz. Rozhoduje datum a čas přijetí mailu. Úhrada dílny do středy 9. 3. 2011.